“Haker wzrostu” ukrywa 100 skrytek Bitcoin Cash w całym mieście

“Rozdawanie kryptoflady pomaga ludziom, ale prawdziwą motywacją jest szerzenie świadomości w sposób, który jest zabawny i interesujący”, powiedział Bitcoin Man.

Anonimowy darczyńca zmanipulował media społecznościowe, aby dostać się do wiadomości w kalifornijskim mieście Bakersfield, aby zachęcić do przyjęcia Bitcoin Cash.

Według postu na blogu z 17 września z Bitcoin Man z Bakersfield’ (BMB) – sam opisał “anonimowy haker wzrostu i manipulator mediów” – selektywnie umieścił 100 Bitcoin Cash (BCH) QR naklejki kodowe o łącznej wartości 1.100 dolarów wokół ulic miasta w tym tygodniu.

“Rozdawanie kryptoflady pomaga ludziom, ale prawdziwą motywacją jest szerzenie świadomości w sposób, który jest zabawny i interesujący” – powiedział Cointelegraph.

Aby zachęcić ludzi do kontynuowania poszukiwań skarbów, zawarł w nim tajemnicze wskazówki do innych miejsc, takich jak “złoto, którego szukasz jest u księdza” – nawiązując do słynnej rzeźby ojca Francisco Garces, w której BMB umieścił najwyżej ceniony dar BCH za 500 dolarów.

W bezwstydnym PR-owym posunięciu, zrobił fotohopy ze zdjęciami naklejek, aby wyglądały tak, jakby otrzymały kupę upodobań, akcji i komentarzy na Instagram i Facebooku. Z astroturferowanym odzewem mediów społecznościowych “fala”, BMB poprosiło tych, którzy znaleźli naklejki, aby skontaktowali się z lokalnymi serwisami informacyjnymi, co zaowocowało większym zasięgiem i zainteresowaniem. Z rozdysponowanych 1100 dolarów, około 80 dolarów prezentów pozostało nieodebranych lub zdemontowanych przez lokalnych właścicieli sklepów, zanim BMB usunął naklejki.

Mieszkaniec Bakersfield Indiana London, powiedział, że odkrył naklejkę i pobrał portfel po raz pierwszy, mimo że początkowo myślał, że darowizna była oszustwem.

“Zeskanowałem kilka naklejek w mojej aplikacji portfel Bitcoin w innym miejscu, i dostałem 125 dolarów w sumie dodane do mojego konta,” powiedziała.

BMB powiedział lokalnej stacji ABC TV news, że był zmotywowany do promowania przyjęcia krypty w Bakersfield, aby ludzie mogli uniknąć “oszustwa bankowości rezerwy ułamkowej” i kształcić innych na “papierowych pieniędzy jest wspierany przez nic” i odniósł się do Rezerwy Federalnej wielokrotnie drukowania dolarów.

Dobroczyńca Bitcoin Cash, który normalnie mieszka za granicą, powiedział, że na razie pozostanie w mieście 393.000 ludzi, a w przyszłości planuje kolejne darowizny w wysokości ponad 2.000 dolarów. Chociaż w tajemnicy o źródłach jego datków, BMB przyjmuje datki od BCH za pośrednictwem swojego bloga. Zapisy Blockchain pokazują, że jego portfel zawiera 7,62 BCH, czyli około $1,781 od tego czasu.

BMB powiedział, że z darowiznami celował w szczególności w “nowych monterów” i “żadnych monterów” – ludzi, którzy są nowi w społeczności kryptońskiej lub mogą nigdy nie brać tego pod uwagę. Chociaż przyznał, że niektórzy istniejący fani kryptofonów zebrali więcej niż jedną nagrodę BCH, człowiek, który zgłosił się po nagrodę w wysokości 500 dolarów rzekomo niewiele o niej wiedział, poza tym, że “słyszał o Bitcoinie lata temu”.

Źródło: Bitcoin Man z Bakersfield

Chociaż zwolennik BCH Roger Ver napisał na Twitterze klip z informacją o kampanii, a Bitcoin.com również odebrał tę historię, BMB stwierdził, że jego wysiłki nie są związane z platformą ani ekskluzywne dla Bitcoin Cash. Powiedział, że był gotów oddać Bitcoin (BTC) lub Monero (XMR), ale wybrał BCH ze względu na niskie opłaty i fakt, że można wydrukować naklejki upominkowe przez Bitcoin.com.

“Jestem szczęśliwy, że mogę to zrobić z każdą monetą z pierwszej dziesiątki.” Powiedział. “Moim celem jest zdobycie jak największej liczby oczu na to.”

“Jeśli lubisz krypto walutę, przestańcie ze sobą walczyć. Zamiast tego włóż swoją energię w dzielenie się nią z ludźmi. Nie mów komuś tylko, żeby kupił Bitcoina. Wyślij mu trochę. Pokaż im.”