ShapeShift CEO Predicts Crypto Market Cap podwoi się w ciągu 6 miesięcy

Rynek kryptograficzny potrzebował 10 lat, aby złamać 1 bilion dolarów. CEO ShapeShift twierdzi, że podwoi się w ciągu zaledwie sześciu miesięcy.

  • Po przekroczeniu progu 1 biliona dolarów, całkowita wartość rynkowa krypty podwoi się w ciągu sześciu miesięcy, przewiduje CEO ShapeShift.
  • Bitcoin i Ethereum znajdują się już wśród 100 największych aktywów na świecie.
  • Na 2 biliony dolarów, Bitcoin’s cap rynku może osiągnąć 1,4 biliona dolarów – ponad 10% złota cap rynku.

Wczorajszy poziom 1 biliona dolarów

Światowa kapitalizacja rynku krypto walutowego przekroczyła wczorajszy poziom 1 biliona dolarów, co było dużym przełomem. Potrzeba było na to dekady.

Ale Erik Voorhees, prezes zarządu samoobsługowej platformy kryptograficznej ShapeShift, przewidział dziś, że powtórzy ten wyczyn – tylko sześć miesięcy.

“Crypto Market Cap: 1 bilion dolarów. To trwało dziesięć lat. Do 2 trylionów dolarów zajmie mniej niż sześć miesięcy”, napisał Voorhees.

W świecie realnym kapitalizacja rynkowa jest to całkowita wartość akcji firmy w dolarach, obliczona jako iloczyn całkowitej liczby wyemitowanych przez nią akcji i aktualnej ceny rynkowej każdej akcji. W przypadku walut kryptograficznych odnosi się ona podobnie do całkowitej liczby monet w obiegu pomnożonej przez aktualną cenę rynkową każdej z nich.

Łączny limit rynkowy wszystkich walut kryptograficznych – przynajmniej tych śledzonych przez platformy analizy kryptograficznej – przekroczył wczorajszy próg 1 biliona dolarów. Ponieważ na świecie jest dziś około 95 bilionów dolarów, przekłada się to na około 1% tych pieniędzy skoncentrowanych w krypcie.

Zwłaszcza dwa największe krypto-waluty

Zwłaszcza dwa największe krypto-waluty – Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) – znalazły się już na liście 100 największych aktywów według ich limitów rynkowych. Na różnych platformach trackingowych Bitcoin znajduje się na 8 lub 11 pozycji, co oznacza, że łączna wartość wszystkich BTC w obiegu jest większa od wartości takich firm jak Visa, Mastercard, Verizon Communications i wielu innych.

Jeśli Bitcoin zachowa swoją dominację na poziomie około 70% do czasu spełnienia się prognozy Voorhees’a, to zepchnie jego limit rynkowy do około 1,4 biliona dolarów, pozwalając mu wejść do pierwszej piątki największych aktywów – lub przynajmniej blisko niego, jeśli weźmiemy pod uwagę złoto i srebro.

Jak donosi Decrypt, chaos na Capitol Hill popchnął cenę Bitcoina jeszcze dalej, dając Voorhees’owi promyk nadziei.